twitter facebook nasza-klasa

Katolickie Radio Zamość

Diecezja Zamojsko - Lubaczowska

INFORMACJE

1. Narzeczeni winni zgłosić się do kancelarii parafii, w której będzie udzielany ślub, przynajmniej trzy miesiące wcześniej i przedstawić następujące dokumenty:

- dowody osobiste,

- aktualne metryki chrztu,

- świadectwa bierzmowania,

- świadectwa ukończenia katechizacji.

2. Jeżeli nie ukończyli tzw. kursu przedmałżeńskiego, bądź ukończyli go wcześniej niż przed dwoma laty, to otrzymują od duszpasterza skierowanie i winni dopełnić tego obowiązku.

3. Przygotowanie do małżeństwa w Diecezji Zamojsko -Lubaczowskiej obejmuje:

- cykl 4 spotkań z duszpasterzem prowadzącym katechezy przedmałżeńskie,
- 4 spotkania w Katolickiej Poradni Rodzinnej, które prowadzi doradca życia rodzinnego,

UWAGA:
ze względu na czas potrzebny do poznania rytmu płodności należy rozpocząć je równolegle z uczestnictwem w katechezach prowadzonych przez kapłana,
- 2 rozmowy z duszpasterzem parafii, w której będzie udzielany ślub,
- dzień skupienia dla narzeczonych (organizowany w większych ośrodkach duszpasterskich),
- 2 spowiedzi przedślubne.

DWUDNIOWE KATECHEZY PRZEDŚLUBNE
w formie
Rekolekcji dla Narzeczonych w Łabuńkach w 2013 roku:

#160;

Dwudniowe Katechezy Przedślubne, określane przez zainteresowanych rekolekcjami przed zawarciem małżeństwa. Jest to czas, w którym utwierdzamy się w przekonaniu znaczenia w życiu, uniwersalnych wartości: takich jak miłość, wartość ludzkiego życia i szacunku do praw Bożych oraz znaczenia i wartości sakramentalnego małżeństwa.

Ta forma bezpośredniego przygotowania narzeczonych do małżeństwa przeznaczona jest dla osób niemogących uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach przez okres 3 miesięcy: tzn. dla pracujących za granica, pracujących w nieokreślonym czasie także w niedziele i święta, mieszkających w dużej odległości od siebie, a chcących przygotować się do podjęcia życiowej decyzji razem.

Ten czas rekolekcji to także formacja duchowa - uczestnictwo w Eucharystii poprzedzonej adoracja Najświętszego Sakramentu, przygotowaniem do spowiedzi świętej oraz konferencje na tematy modlitwy i życia wiara w małżeństwie i rodzinie, nie rzadko ze świadectwami małżonków.

Terminy:

19 #8211; 20 stycznia

2 #8211; 3 marca

20 #8211; 21 kwietnia

18 #8211; 19 maja

15 #8211; 16 czerwca

20 #8211;21 lipca

17 #8211; 18 sierpnia

5 #8211; 6 października

16 #8211; 17 listopada

Istnieje konieczność telefonicznego zapisania się na katechezy przedślubne jak i ewentualnej rezerwacji miejsc do zakwaterowania.

Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego tel. kom. 514 811 434 (po godz. 20ej.)
Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Rodzin w Zamościu: