XI Niedziela Zwykła: 14.06.2026 r. – Odpust Parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego
Intencje Mszy św.
XI Niedziela Zwykła: 14.06.2026 r. – Odpust Parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego.
8.00. + Marianna Pituła od siostry z Rodz.
8.00. + Agnieszka, Jan Fus; Apolonia i Józef Grelak; zm. Grelak, Fus, Kożuszek, Szkoda, Krasowski.
F. 10.00. + 11 R. Aniela Strus; Jan, Maria, Michał Strus, Jan Bukowiński i Krzysio Bryła.
F. 10.00. + Dorota Pokarowska od ojca chrzestnego z Rodz. – 11 c. m.
12.00. + 40 R. Jan, Katarzyna Ostasz.
12.00. Za Parafian.
Poniedziałek: 15.06.2026 r. – bł. Jolanty; św. Bernarda; św. Wita; św. Adelajdy.
Wtorek: 16.06.2026 r. – św. Lutgardy; św. Aureliana; św. Benona; bł. Floridy.
Środa: 17.06.2026r. – św. Brata Alberta Chmielowskiego; św. Aliny; św. Antydiusza.
Czwartek: 18.05.2026 r. – św. Elżbiety; św. Hosanny.
Piątek: 19.06.2026 r. – św. Romualda; Gerwazego i Protazego; św. Juliany Falconieri.
Sobota: 20.06.2026 r. – Makarego; św. Florentyny; bł. Benigny.
18.00. + Tadeusz Gancarz od Rodz. Dworniczak – 6 c. m.
18.30. + 3 R. Edward Lis.
18.50. + Jan Gleń.
XII Niedziela Zwykła: 21.06.2026 r. – św. Alojzego Gonzagi; św. Euzebiusza; św. Leutfryda.
8.00. + 3 R. Arkadiusz Piróg.
F. 10.00. Za Parafian.
12.00. Urodzinowa Henryki. Dziękczynna z prośbą o Boże Błg. i opiekę M Bożej.
Ogłoszenia
1. Dziś XI Niedziela Zwykła – Odpust ku czci naszego Patrona św. Antoniego Padewskiego. Świętowanie zaczęliśmy wczoraj modlitwą różańcową z kartek wypominkowych i Mszą św. Dziękuję ks. Stanisławowi Gorczyńskiemu Proboszczowi z Potoka Jaworowskiego za przyjęcie Zaproszenia, trud głoszenia kazań i wspólną modlitwę. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszą procesję odpustową. Na naszym Odpuście serdecznie Witamy i Pozdrawiamy wszystkich zawłaszcza Gości i cieszymy się obecnością kramarzy. To jest piękno naszej religijnej kultury. Zawsze ich Zapraszamy. Bóg zapłać za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli jako Taca inwestycyjna. Za tydzień puszka na Exodus Młodych naszej Diecezji.
2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Bożena Gałka, Anna Komosa, Wiesława Presz. Do sprzątania kościoła na sobotę Zapraszam: Halina Wojtowicz, Józefa Dyjak i Janina Baran. Bóg zapłać zawykoszenie trawy przy kościele i plebanii: Mariusz Kubaj, Zbigniew Mazurek, Dariusz Sereda, Stanisław Serafin i Mariusz Gancarz.
3. We czwartek przeżywaliśmy zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy przy kościele Rodzicom: Dzieci Komunijnych, Rocznicowym, Bierzmowanym kl. VII i kl. VIII. Bóg zapłać Wszystkim za zorganizowanie procesji jak na Boże Ciało i czynny udział, a dzieciom za sypaniekwiatków. A z dziećmi Komunijnymi byliśmy w miniony piątek w Kalwarii Pacławskiej jako Dziękczynienie za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy św.
4. Mamy nową stronę Internetową Parafii. Dziękuję P. Łukaszowi Witka za zrobienie nowej strony i jej prowadzenie.
5. Skończone jest niemal ogrodzenie wokół kościoła. Została jeszcze mała kosmetyka. Dziękuję P. Robertowi Gargule za wykonanie.
6. Dziękuje Paniom Legionu Maryi za wyczyszczenie kostki przy kościele i plebanii włącznie z ogródkiem. Również za wszystkie produkty żywnościowe z racji odpustu. Bóg zapłać.
7. Tygodnik katolicki: „Niedziela”. „Gość Niedzielny” i „ Rycerz Niepokalanej”.